15x4 — Share Your Knowledge!
15х4 is a movement of young scientists and science fans.
We want people to speak out and share their knowledge.
Avatar


24.12.2019, Івано-Франківськ

15 хвилин про гендерні стереотипи - Юлія Сінькевич

24.12.2019, Івано-Франківськ

Що таке гендер і гендерні стереотипи? Добре це чи погано? Часто від людей можна почути різні думки, які, в свою чергу залежать від рівня обізнаності людей в даній темі. Саме тому, мені важливо говорити з людьми про гендер, щоб руйнувати стереотипи навколо цього терміну. Отже, гендер - соціопсихологічна роль індивіда, що набувається в процесі соціалізації, яку суспільство вважає належними для чоловіка або жінки. А гендерні стереотипи - це окремі соціокультурні уявлення про чоловіка та жінку, які на період сьогодення є неактуальними або навіть шкідливими, як у випадку з гендерно-обумовленим насиллям. Зародження стереотипів звісно відбувалось як еволюційно вигідний процес, але живучи в сучасному світі, потрібно вміти мислити критично та піддавати сумніву отриману інформацію. Бо йти по шаблону, який хоч і може розглядатись як шлях найменшого опору, означає не дивитись, нe розуміти потреби сучасного світу та не приймати розвитку людей.


0
0
0
0
Log in to vote for talk or add it to your favorites list


15 хвилин про енергоефективність - Сергій Максим'юк

24.12.2019, Івано-Франківськ

Чому клаптикове утеплення руйнує будівлю? Яку товщину утеплювача обрати - 5 см чи 25 см? Який для цього використати матеріал – мінвату чи пінопласт? З чого взагалі почати підвищення рівня енергоефективності власної будівлі? А чи знали ви, що, коли ваш недобросовісний сусід вкрав лампочку зі сходової - це енергозберігаючий захід. Розглянемо чим він відрізняється від енергоефективного заходу. Також обговоримо найпоширеніші "ляпи" у впровадженні заходів з енергоефективності та прості рішення для побуту, якими можемо зекономити до 20 % енергії в рік. Енергоефективність – це не складно, це вигідно!


0
0
0
0
Log in to vote for talk or add it to your favorites list


15 хвилин про самообман - Анастасія Маліборська

24.12.2019, Івано-Франківськ

Самообман – це Х, при розмові його важко виявити, з ним ми зустрічаємось щодня, а інколи бачимо в дзеркалі, завдяки нам Х твориться і часто Х творить нас. Що таке Х, чому його так багато в житті, чи варто його уникати та до чого може призвести? Хочеш краще зрозуміти як працює самообман, в чому полягають його парадокси, які існують наукові підходи до розгляду даного феномену? Хочеш дізнатися мій спосіб виявлення самообману?


0
0
0
0
Log in to vote for talk or add it to your favorites list


15 хвилин про RE - Михайло Веклин

24.12.2019, Івано-Франківськ

Впродовж останніх 70 років було виготовлено 8,3 мільярди пластикових виробів, які засмічують наші ґрунти і океани. Ця кількість постійно зростає: щороку виробляється понад 322 мільйони тонн, а 8 мільйонів тонн потрапляють у світовий океан. Науковці стверджують, що лише 9% усього пластику переробляється. Сьогодні вторинна сировина є одним з найбільш доступних ресурсів, що має величезні можливості та потенціал, якщо її переробляти. Впродовж 15 хвилин разом із Mikhail Veklyn ми поговоримо про: Zero Waste: 5 правил екологічного життя. RE: лабораторія ресайклінгу - простір для екосвідомих людей. Історія виникнення та плани на майбутнє.


0
0
0
0
Log in to vote for talk or add it to your favorites list