У 1796 році англієць Едвард Дженнер вперше переміг невидимого, але смертельного ворога – натуральну віспу. На наступні 200 років розгорнулася справжня війна із вірусами й інфекціями. Чому ж у ХХІ столітті частина людей вирішує капітулювати? Як працює вакцинація, що таке керовані інфекції і як уникнути вірусного захворювання, навіть якщо вірус постійно змінюється, розповість кандидат медичних наук Світлана Никитюк
Tags: #vaccination
Ми часто сприймаємо нашу можливість чути звуки, відчувати запахи, бачити кольорові малюнки як даність, не задумуючись над тим як жити без цих відчуттів. Але що робити, якщо ці відчуття втрачаються? Чи можна повернути слух і якщо так, то яким чином? Чого досягли сучасні медичні технології у відновленні слуху?
Чи всі люди на 100% органічні і натуральні? Чи можна контролювати свої життєві показники за допомогою смартфона? Що із футурологічних та художніх припущень у медицині вже реалізовано, а що — досі наукова фантастика? На ці та інші запитання відповість біомедична інженерія – галузь, у якій медицина знайшла спільну мову з новітніми технологіями.
Tags: #протезирование
Що таке нейромедіатори і як вони впливають на поведінку людей? Чому одними керує допитливість і бажання здобути новий досвід, а інші прагнуть стабільності та комфорту? 15 хвилин про те, чому наше задоволення має таку різну природу і як це виявляється у повсякденному житті.
Tags: #brain #нейромедіатор
Лекція допоможе розвіяти масові стереотипи про загальноприйняті, але неправильні з погляду медицини і здорового глузду способи надання домедичної допомоги. Про 5 типових помилок та 5 правильних прийомів домедичної допомоги у побутових ситуаціях розповість лікар Богдана Перевізник.
Tags: #evidence-based medicine #первая помощь
Most living organisms have a day-night cycle. Surprisingly though, these 24-hour cycles are kept hidden by these organisms. How do these molecular clocks work? Come and find out!
Radiation is often misunderstood and feared. However, it is naturally present and has many highly beneficial uses. Come and learn about one of these uses - radiotherapy, which helps many people to combat cancer.
За даними ВООЗ алергійні захворювання займають третє місце в світі за розповсюдженістю та близько 30 % населення планети страждають від алергії, а за прогнозами через 20 років у половини населення Землі будуть ті чи інші форми алегії. Ворога потрібно знати в обличчя. тому розглянемо причини та перебіг алергій. Дізнаємося механізми розвитку таких проявів алергії як кропив'янка, набряки і різні дерматити, ларінгоспазм та анафілактичний шок.
Tags: #аллергия
Давайте спросим у двух мужчин с прорезывающимся зубом мудрости, сильно ли им больно. «О, невероятно, но перед лицом боли нет героев», - процитирует один Джона Оруэлла, трагически смахивая скупую слезу с покрытой серой щетиной щеки; другой же даже не сразу поймет, о чем его спрашивают. Что же такое боль? Как мы можем предотвратить или уменьшить болевые ощущения? Почему отвод предстоящей бурной ночи под предлогом «у меня болит голова» зачастую физиологически абсурден?
Tags: #pain
.Ми звикли думати, що ознаки передаються від батьків до дітей, але в мікросвіті свої закони і способи обміну генетичною інформацією. Так давайте ж заглянемо під простирадла прокаріотів. Дізнаємося, чим відрізняється кон'югація від трансдукції, при чому тут компетентність, і що перетворює бактерій в одержимих секс-машин.
Tags: #bioethics #sex
The elements shown from 1 till 10, from 33